Шановні батьки!
Допоможіть, будь ласка,
своїй дитині правильно організувати час
перебування у
ЗДО «Смородинка».
Запрошуємо Вас дотримуватися таких правил:
1. Вчасно приводити та забирати дитину з закладу дошкільної освіти, залежно від режиму дня групи.
2. Якщо Ви запізнюєтеся, попередьте, будь ласка, вихователів телефонним дзвінком. І коли Ви привели дитину із запізненням, Вам слід дочекатися вихователя і передати йому дитину. Неприпустимо залишати дитину саму у приймальній кімнаті групи.
3. Поважати людську гідність і професійну честь працівників ЗДО. Виявляти до них повагу в присутності дитини.
4. Неприпустимо розмовляти в ЗДО ненормативною лексикою та підвищеним тоном будь з ким - батьками, дітьми, працівниками.
5. Поважати гідність своєї дитини та інших дітей.
6. Виконувати рекомендації педагогічних та медичних працівників ЗДО щодо розвитку, виховання, зміцнення здоров'я дитини та її гігієни.
7. Приводити дитину в ЗДО в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.
8. Приводити в ЗДО здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).
9. Своєчасно повідомляти адміністрацію закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ЗДО за телефоном 226-02-35.
10. Вихователь та медична сестра зобов’язані щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб (сипу, розчосу, загноєння очей і ін.), нездужання (головний біль, хворе горло, слинотеча та ін.), тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).
11. Якщо під час ранкового прийому в ЗДО у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов’язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.
12. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ЗДО, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину до ЗДО саму, без супроводу дорослого. Увечері при залишенні дітьми закладу дошкільної освіти вихователь зобов’язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням.
13. Батькам варто заздалегідь зазначити вихователям в об’єктивних даних дитини інформацію щодо тих осіб, яким вони доручають приводити та забирати дитину з закладу дошкільної освіти.
14. Вихователь не має права віддавати дітей з закладу дошкільної освіти малолітнім дітям, батькам у стані алкогольного чи іншого сп’яніння.
15. Вносити плату за харчування до 15 числа кожного місяця.
16. Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (сережки, хрестики, смартпристрої тощо).
17. З метою збереження життя і здоров'я дітей, запобігання травматизму заборонено пересуватися на транспортних засобах територією закладу дошкільної освіти та приходити з будь-якими домашніми тваринами.
18. Ранковий туалет дітей потрібно робити вдома. Батьки мають приводити дітей до ЗДО чистими, охайними та по сезону вдягненими.
19. Не годувати зранку дитину чіпсами, цукерками, та продуктами, що містять креми, хімічні ароматизатори, барвники.
20. Просимо Вас не давати дитині з собою в дитячий садочок жувальну гумку, сухарики, чіпси.
Під час складання правил використано:
· Закон України «Про дошкільну освіту».
· Положення про заклад дошкільної освіти.
· Санітарний регламент.
· Інструкція з організації охорони життя і здоров’я дітей.
Шановні батьки!
Вашій увазі пропонуємо коментар до питання чи мають право забирати дітей з дошкільного закладу інші діти дещо старші:
зауважмо на частині другій статті 151 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 № 2947-ІІІ (СК): батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її
на виховання фізичним та юридичним особам.
Згідно з частиною третьою статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ (далі — Закон про дошкільну освіту) батьки або особи, які їх замінюють,
несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.
Дошкільний навчальний заклад, у свою чергу, створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання (ч. 2 ст. 11 Закону про дошкільну освіту).
Отже, заклад дошкільної освіти відповідає за безпеку дитини під час її перебування в закладі.
Частиною четвертою статті 259 СК визначено, що повнолітні особи мають право брати участь у вихованні своїх неповнолітніх братів та сестер незалежно від місця їхнього проживання.
Як визначено у частині другій статті 6 СК:
малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років;
неповнолітньою – у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Положеннями частини першої статті 30 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-ІV (ЦК) передбачено, що цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними.
Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями: набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.
З огляду на це – педагогічний працівник дошкільного навчального закладу не вправі передавати вихованців малолітнім та неповнолітнім особам, зокрема їхнім сестрі чи брату.
Дякуємо за розуміння!
Електронний варіант. Режим доступу:https://www.pedrada.com.ua/article/182-starsh-bratiki-y-sestrichki-dos-zabirayut-vashih-vihovantsv-z-ditsadka